Dlhotrvajúce sucho a invázia hrabošov na poliach spôsobila v našich poľnohospodárskych družstvách nižšie výnosy ako v minulom roku. Napriek tomu tradície si ctíme, a preto sme v auguste V PD Popudinské Močidľany zorganizovali opäť deň otvorených dverí a dožinkové slávnosti.

Na Záhorí sa oslavovalo 10. augusta 2019. Doobeda sa dospelí aj deti v krásnych miestnych krojoch stretli v Kostole sv. Štefana v Popudinách, kde sa konala slávnostná ďakovná omša za úrodu. Po omši si predseda družstva Ing. Pavol Tokoš a podpredsedníčka Zdenka Smolinská prevzali dožinkový veniec, s ktorým sa v sprievode presunuli do areálu družstva. Tam družstvo pripravilo pre pozvaných hostí slávnostný obed, na ktorý pozvanie prijala aj starostka obce Popudinské Močidľany a starostovia okolitých obcí.

Návštevníci Dňa otvorených dverí si následne prezreli areál družstva, pasienky, stajne pre dobytok aj vystavenú poľnohospodársku techniku. V susediacom športovom areáli bolo pre nich pripravené občerstvenie a sprievodný program. Hostia si pochutili na poľovníckom guláši, pive a kofole, o hudobnú zábavu sa postarali manželia Červenkovci. Ako tradične, hostia sa mohli po okolí družstva previesť aj na koči ťahanom koňmi.

Deti aj dospelých potešili miestni hasiči, ktorí pripravili prekvapenie – miesto vody striekali z hasiaceho vozidla na ihrisko penu, v ktorej sa všetci mohli vyblázniť. Aj tento rok prišlo na oslavu vyše dvesto ľudí, ktorí sa zabávali až do večerných hodín.